Ostatní

ECO Energy Rally Bohemia vyhrála francouzská posádka Renaultu ZOE

Premiérový ročník ECO Energy Rally Bohemia, který se jel jako pátý podnik světového poháru FIA Electric and New Energy Championship, vyhrála francouzská posádka Didier Malga – Anne Bonnel na Renaultu Zoe.

Malga-Bonnel, Renault ZOE
Malga-Bonnel, Renault ZOE na cílové rampě ECO Energy Rally Bohemia

Druhá etapa ECO Energy Rally Bohemia rozhodovala kategorii FIA

Rozhodující druhá etapa soutěže pravidelnosti ECO Energy Rally Bohemia vyšla v rámci světového poháru FIA E-Rally Regularity Cup nejlépe smíšené francouzské posádce Dideir Malga – Anne Bonnel na Renaultu Zoe. Přestože po první etapě byli třetí a ztráceli na vedení plných 456 bodů, dokázali dvojnásobní Mistři Francie v této disciplíně v Mladé Boleslavi těsně zvítězit. O pouhých 27 bodů za nimi dojel do cíle na mladoboleslavské Staroměstské náměstí úřadující světový šampion Ital Walter Fuzzy Kofler se spolujezdcem Franco Gaionim na Tesle Model S 90D, kteří tak udrželi své druhé místo z první etapy. Na třetí místo se v nedělní etapě vyšvihli domácí Lukáš Hataš – Tereza Němcová na Tesle Model X 90D, kteří za italskou mistrovskou posádkou zaostali pouze o 191 bodů. Tyto tři první posádky, které si zaslouženě vychutnaly šampaňské při vyhlášení vítězů na mladoboleslavském Staroměstském náměstí, také výrazně odskočily dalším v pořadí. Čtvrtí v pořadí Jana Neubauerová – Jiří Paroubek na Volkswagenu e- Golf už nasbírali na testech pravidelnosti 2139 bodů, čili o 837 bodů více než třetí Lukáš Hataš – Tereza Němcová. Velké zklamání ve druhé etapě prožila španělská posádka Javier Molto – Loren Serrano na BMW i3, kteří byli po první etapě ve vedení, ale poté, co se jim nepovedl jeden z testů pravidelnosti, inkasovali celkem 3579 bodů a propadli se až na sedmé místo. Účastníci FIA E-Rally Regularity Cupu se na cílové rampě vyjadřovali a ECO Energy Rally Bohemia pochvalně jako o výborně připravené soutěži s početnou diváckou kulisou.

ECO Energy Rally Bohemia v rámci Česká Trophy v ECO Rally

Druhou soutěží v rámci ECO Energy Rally Bohemia byla Česká Trophy v ECO Rally, která byla organizována podle méně přísných národních pravidel a které se mohly účastnit i automobily na běžný hybridní typ pohonu či na CNG. V klasifikaci České Trophy již od první etapy všem ukazovali s poměrně výrazným rozestupem záda Michal Žďárský – Milan Nedorost na SEATu Ibiza na CNG (990 bodů), kteří zvítězili s náskokem 312 bodů před druhými Lukášem Hatašem – Terezou Němcovou na elektrické Tesle. Tato smíšená dvojice tak vystoupala na stupeň vítězů hned dvakrát – jak na bronzový v rámci klasifikace FIA E-Rally Regularity Cupu, tak na stříbrný v rámci národní soutěže. Třetí příčku obsadili v Jana Neubauerová – Jiří Paroubek na dalším elektromobilu – Volkswagenu e-Golf (1307 bodů).

Startovnímu poli i výsledkové listině dominovala značka Tesla

Nejúspěšnější značkou ECO Energy Rally Bohemia byla Tesla. Ani v jedné klasifikaci sice nezvítězila, ale v obou soutěžích obsadily její modely vždy čtyři ze šesti prvních míst.

Kompletní výsledky, fotografie a videa ze všech částí Rally Bohemia naleznete na oficiálních webových stránkách soutěže www.rallybohemia.cz.

Žďárský-Nedorost, SEAT Ibiza 1,0 TGI
Žďárský-Nedorost, SEAT Ibiza 1,0 TGI na cílové rampě ECO Energy Rally Bohemia
ECO Energy Rally Bohemia - stupně vítězů
ECO Energy Rally Bohemia – stupně vítězů na staroměstském náměstí v Mladé Boleslavi